November 27, 2021

Sunaulo Nepal TV

Just another WordPress site

विश्वभरीका पर्यटक तान्दै एक डाक्टरको अनौठो र विचित्र चिहान

एजेन्सी । के तपाइँ कहिल्यै चिहान मा झ्याल देख्नुभएको छ रु तपाइँ सोच्नु होला कि कसैले किन यस्तो काम गर्छ, तर यो वास्तव मा इंग्ल्याण्ड मा भएको छ। जब डा टिमोथी क्लार्क स्मिथ १८ औं शताब्दीको अन्तमा मृत्यु भयो, उनको चिहान मा एक झ्याल बनाइयो। यो किन गरिएको थियो भने उनी एक रोग बाट पीडित थिए र उनले सोचे कि उनी एक दिन जी वितै गा डि ने छन्।

क्लार्क स्मिथ इंग्ल्याण्डमा टेपेफोबिया नामक रोगबाट ग म्भी र रुपमा पी डि त थिए। यस रोगको कारण, उनी जी वि तै गा डि ने डर थियो। अब उनको मकबरा पर्यटकहरु को लागी एक आकर्षण को केन्द्र हो। मानिसहरु चिहान देख्छन् र त्यहाँ केहि सिक्का छोड्छन्।

भर्मोन्टको न्यु हेभनमा सदाबहार कब्रिस्तान संघका अध्यक्ष रोजर बोइसले भने, ‘धेरै बर्ष भइसक्यो कि मैले उसलाई (स्मिथ) भुइँमा तल देखेको छु। मलाई थाहा छ उहाँ त्यहाँ द फ न हुनुहुन्छ र एउटा सिसाको झ्याल यहाँ बनाइइको छ ।

बोइसले भने कि एउटा सानो पहाड भित्र बनेको चिहानमा एउटा सीढी पनि छ। उनले भने कि छेनी (उपकरण) पनि डाक्टर को श व संगै राखिएको थियो र यसको पछाडि तर्क यो थियो कि यदि ऊ तल ब्युँझिए भने उनलाई बाहिर आउन मद्दत गर्दछ।

सिसाको झ्यालवाट केवल केहि इन्च तल देख्न सकिन्छ। धेरै पर्यटकहरु डा स्मिथ को चिहान को भ्रमण गर्न त्यहाँ पुग्छन् । मानिसहरु नयाँ इंग्ल्याण्डको एक विचित्र शहरमा यो अनौठो चिहान हेर्न को लागी उत्सुक छन्।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.